AKCE OPERAČNÍHO PROGRAMU DOPRAVA


26.11.2014
Budovu ministerstva dopravy si v rámci dne otevřených dveří prohlédlo 1 367 lidí
Celkem 1367 lidí navštívilo v pondělí 17. listopadu budovu ministerstva dopravy, v níž za totality sídlil Ústřední výbor Komunistické strany Československa. Ministerstvo otevřelo budovu veřejnosti u příležitosti 25. výročí 17. listopadu. Návštěvníci si mohli prohlédnout reprezentativní místnosti úřadu, pracovnu ministra, unikátní podzemní kryt či prostory bývalého bytu Gustáva Husáka. Zájemci si mohli ministerstvo projít individuálně po vyznačené trase či s průvodkyněmi Pražské informační služby.
> více ...
4.8.2014
Letní fotografická soutěž Vyfoť projekt
Úspěšná celostátní fotografická soutěž Vyfoť projekt, kterou už čtvrtým rokem pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj, pokračuje i letos a to od 28. července do 18. září. Vyhrát můžete digitální zrcadlovku značky Canon, voděodolný digitální fotoaparát Pentax Richoh, digitální kompaktní fotoaparáty Sony Cyber Shot nebo jinou z báječných cen.
> více ...
3.6.2014
Oslavy 10 let ČR v EU
Zástupci Řídícího orgánu Operačního programu Doprava (ŘO OPD) se zúčastnili dvoudenní akce u příležitosti oslav 10 let od vstupu České republiky do Evropské unie (EU). Open Air Festival proběhl ve dnech 29. a 30. 4. 2014 na Střeleckém ostrově a v rámci programu se návštěvníci mohli seznámit s informacemi týkajícími se čerpání prostředků z fondů EU a rovněž se zajímavostmi z ostatních členských států EU.
> více ...
20.3.2014
Soutěž Poznej projekt se rozběhla i s účastí OPD
Na webových stránkách www.strukturalni-fondy.cz se již naplno rozběhla soutěž Poznej projekt, v rámci které je každý týden uveřejňována nová soutěžní fotografie projektu spolufinancovaného z některého z operačních programů. Úkolem soutěžících je uhodnout odpovědi na soutěžní otázky, přičemž mohou získat ceny, které do hry věnovali zástupci jednotlivých operačních programů. Nově tato soutěž probíhá rovněž za účasti OPD.
> více ...
20.12.2013
OPD na Základní škole Bohumila Hrabala
Zástupci Řídícího orgánu Operačního programu Doprava (ŘO OPD) navštívili Základní školu v Zenklově ulici v Praze a připravili pro děti ze druhé třídy aktivity týkající se hlavních přínosů Evropské unie v každodenním životě.
> více ...
21.10.2013
OPD na Dni otevřených dveří Ministerstva dopravy
Dne 19. 10. 2013 proběhl Den otevřených dveří budovy Ministerstva dopravy na nábřeží Ludvíka Svobody. Lidé si mohli poprvé od listopadu 1989 prohlédnout podzemní kryt z 60. let, bývalý byt Gustava Husáka, foyer budovy a místnosti ministra dopravy. Zájem o prohlídky byl značný, od 10 hodin do 16 hodin ministerstvo navštívilo zhruba 1400 návštěvníků.
> více ...
25.6.2013
OPD ve škole
Pracovníci Operačního programu Doprava navštívili již před měsícem Základní školu v Berouně - Závodí. Dětem se aktivity a dárky líbily natolik, že jsme se rozhodli před ukončením tohoto školního roku navštívit ještě další základní školu a pobavit se s dětmi o tom, co je to vlastně Evropská unie a k čemu slouží peníze EU.
> více ...
23.5.2013
Fotosoutěž o autoatlasy ČR - vyhrává každý!
Po úspěšné vědomostní soutěži o autoatlasy Operačního programu Doprava (OPD), která byla ukončena na podzim loňského roku, se Odbor fondů EU Ministerstva dopravy rozhodl vyhlásit další soutěž a nabídnout tak zájemcům další výtisky autoatlasů, které ocení nejen řidiči. V nové soutěži však nebudou zapotřebí vědomosti, ale pevná ruka a kreativní oko fotografa.
> více ...
13.5.2013
Doprava na Kampě
I přes nepřízeň počasí se Operační program Doprava účastnil akce Evropa na Kampě, kterou pořádalo zastoupení Evropské komise v ČR v rámci oslav Dne Evropy. Akce se konala v pátek 10. 5. od 15:00. Celý program byl doprovázen hudebními a tanečními vystoupeními formací z celé Evropy. Jako zlatý hřeb večera vystoupila skupina N.O.H.A.
> více ...