21.2.2013
Nové tabule ulehčí jízdu řidičům v Praze
Ve zkušebním provozu začaly dnes fungovat nové informační tabule pro pražské řidiče. První jsou umístěny na Strakonické ulici ve směru do centra před Barrandovským mostem. Řidiči na nich mohou například sledovat aktuální zatížení komunikací před nimi a volit podle toho svou další trasu.


Technická správa komunikací hl. m. Prahy postupně uvádí do provozu nové informační tabule, které řidičům poslouží vícebarevným zobrazením symbolů i schémat dopravní situace.

Účelem tabulí je zobrazování aktuálních informací o dopravě na komunikacích, varování řidičů před nebezpečím, informování o nehodách a krátkodobých či dlouhodobých uzavírkách. Kromě textových informací roste na tabulích i podíl mezinárodně srozumitelných symbolů a dopravních schémat.

„Řidičům tabule nenabídnou jen pouhou informaci o omezení provozu, ale mohou jim doporučit, kudy se místu nehody či kolony nejlépe vyhnout,“ vysvětluje náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy Josef Nosek (ODS).

Zařízení jsou hrazena převážně z Operačního programu Doprava (OPD) a v metropoli jich bude v různých provedeních instalováno téměř šedesát.

„Jedná se o nová zařízení, nové algoritmy a nový řídicí systém. Ten bude reagovat na aktuální dopravní situaci a bude moci zobrazovat také dojezdové doby do vybraných míst ve městě, obsazenost parkovišť P+R i jiné dopravní informace,“ doplnil 1. náměstek ředitele Technické správy komunikací hl. m. Prahy Ladislav Pivec.


Zdroj: www.prazskypatriot.cz